Infinity 5

Infiniti 5 to skrzydło XC, które z łatwością i dużym bezpieczeństwem zabierze każdego pilota do następnego etapu, do wyższej klasy latania na paralotni.

To już piąte pokolenie legendarnej paralotni Infiniti. Podczas opracowywania tego modelu, celem było stworzenie doskonałego, komfortowego w sterowaniu „dolnego B„.

Aby przenieść charakter paralotni INFINITY do obecnego ducha czasu, konstrukcja skrzydła została całkowicie odnowiona i wyposażona w najnowsze rozwiązania techniczne. Powstało z tego najnowsze INFINITY 5 – łagodne i bardzo wydajne.

INFINITY 5 wyznacza nowe standardy w zakresie bezpieczeństwa. Doskonała paralotnia z wyjątkową tolerancją w ekstremalnych warunkach lotu. Infinity 5 to prawdziwe dolne B, które zaskakuje osiągami. Nowa koncepcja konstrukcyjna zapewniła zauważalny wzrost prędkości paralotni, a minimalne zwiększenie wydłużenia zapewniło większą doskonałość podczas lotu. Infiniti 5 to elegancko zachowująca się paralotnia, pozostająca spokojna nawet w turbulentnych masach powietrza. Dzięki precyzyjnemu sterowaniu, bardzo łatwo centruje kominy termiczne i szybko zdobywa wysokość. Przy starcie bardzo płynnie wchodzi nad głowę ułatwiając start każdemu pilotowi.

Główny projektant firmy U-Turn – Ernst Strobl zoptymalizował współczynnik wydłużenia skrzydła, przez co zwiększył doskonałość paralotni, nie ujmując jej nic ze swojej łagodnej natury podczas lotu.

Infiniti 5 jest wyposażone w Sharknose, który zapewnia większą stabilność przy maksymalnych prędkościach. Kształtowanie 3D i zoptymalizowane wstępne naprężenie skrzydła, zapewniają idealny przepływ powietrza wokół czaszy, a system wyprofilowanego natarcia (PPN) zapewnia idealną geometrię i stabilność profilu oraz prawidłowy przepływ powietrza wokół całej krawędzi natarcia, dający nam wyjątkową łatwość startu. Oczywiście nie mogło zabraknąć również HPCD – High Pressure Crossport Design – który oznacza optymalnie zaprojektowane krzyżowe otwory wentylacyjne w żebrach zapewniające doskonały przepływ powietrza i dbający o równomierne ciśnienie wewnątrz czaszy, których efekt to dynamiczny handling wraz z wysoką stabilnością. Olinowanie Infiniti 5 jest bardzo proste i czytelne, trzy rzędy lin głównych, z przyporządkowanymi kolorami, ułatwiają kontrolę przed startem jak i w trakcie lotu. Dobierając materiały, szczególny nacisk położono na ich maksymalną trwałość, użyto najlepszych na rynku Dokdo30 i Dokdo20 zapewniając tym samych optymalną lekkość materiału, jak i jego wysoką trwałość i odporność na uszkodzenia. Infiniti 5 zachwyci wszystkich pilotów, którzy mają zamiar przejść na kolejny wyższy poziom paralotniarstwa, którzy chcą latać przelotowo bez zbędnego stresu, wygodnie i bezpiecznie.

Infiniti 5 jest odpowiednie dla utalentowanych początkujących pilotów, którzy po zakończonym szkoleniu czują się pewnie, świadomie i chcą latać dużo i intensywnie. Infiniti 5 to również odpowiedni glajt dla doświadczonych pilotów, przelotowców, którzy chcą łykać kolejne kilometry wyznaczonej przez siebie trasy z dużą dozą bezpieczeństwa.

Paralotnia dostępna jest w trzech atrakcyjnych kombinacjach kolorystycznych i pięciu różnych rozmiarach od XS do L.

Więcej:

Broszura (EN) – PDF