Progress

Progress

PROGRESS

Niech postęp Cię napędza!

Progress to paralotnia zaprojektowana z myślą o pilotach latających z napędem, również tych, z coraz popularniejszym napędem elektrycznym. Podczas gdy wydajność i doskonałość paralotni dla pilotów latających z silnikiem spalinowym jest sprawą drugorzędną ,to dla pilotów posiadających napęd elektryczny jest to już element kluczowy. Progress to wszechstronny glajt do zdobywania doświadczenia na paralotniach z profilem samostatecznym. Wraz ze wzrostem prędkości profil paralotni ulega modyfikacji i osiągnięta zostaje samostateczność. Dzięki temu Progress jest również idealnym glajtem dla pilotów latających swobodnie, którzy chcą zacząć przygodę z silnikiem i profilem Reflex. Progres to gwarancja dobrej zabawy dla ambitnych pilotów paralotni.

Łatwość obsługi i sterowania paralotnią PROGRESS da się już zauważyć podczas wypełniania się czaszy podczas startów. Skrzydło wychodzi z niewielkim impulsem, centralizuje się i wchodzi nad głowę pilota. Bardzo dobra doskonałość paralotni, nawet przy niskich prędkościach sprawia, że start paralotni Progress jest bardzo łatwy – dzięki czemu skraca to do minimum czas w którym znajdziemy się w powietrzu. Start z napędem dopracowaliśmy do perfekcji. Nawet przy bezwietrznej pogodzie, czy w mokrej trawie, skrzydło startuje zaskakująco łatwo. W locie paralotnia charakteryzuje się bezpośrednim i precyzyjnym sterowaniem i przecina powietrze jakby znajdowała się na szynach. Obciążenie na sterówkach jest niewielkie. Progres posiada system sterowania TIP-Steering znany z paralotni konkurencji, który skutecznie daje możliwość sterowania stabilami. Również standardowo skrzydło wyposażone zostało w system sterowania 2D.


Główny projektant Ernst Strobl osiągnął idealną równowagę między maksymalną wydajnością i bezpieczeństwem pasywnym. Paralotnię Progress wyposażył w najnowsze funkcje technologiczne, sam profil samostateczny, zaprojektowany w technologii shark nose, zwiększa stabilność paralotni w turbulentnym powietrzu i pozwala wykorzystać szeroki zakres kąta natarcia czaszy paralotni podczas lotu. System PPN i 3D (3DS) – daje skrzydłu doskonałą geometryczną precyzję krawędzi natarcia. Technologia HPCD – High Pressure Crossport Design – optymalnie zaprojektowane krzyżowe otwory wentylacyjne w żebrach – zapewniają doskonały przepływ powietrza. System ten dba również o równomierne ciśnienie wewnątrz czaszy, których efekt to dynamiczny handling wraz z wysoką stabilnością. Mini-żebra (MRB) i system wyrównawczego gromadzenie krawędzi spływu (BGS), pozytywnie wpływają na właściwości hamowania i tworzą ładną i czystą krawędź spływu.
System olinowania opiera się na zwiększonej ilości podczepów w czaszy paralotni, dzięki czemu obciążenie rozkłada się równomiernie po całej powierzchni czaszy. Ma to na celu osiągnięcie spójnej geometrii skrzydła i mniejszego obciążenia działającego na poszczególne liny, dzięki temu mogliśmy zmniejszyć ich średnicę. Taśmy paralotni wyposażone zostały w łożyskowane bloczki i system przelotek speed systemu oraz trymery. Układ sterowania wyposażony został w system sterowania stabilami oraz podstawowe sterówki z magnesami.


PROGRESS został zaprojektowany we współpracy z doświadczonym zawodnikiem Guillaume Vallance. Były pilot testowy Paramani wniósł w ten projekt całe swoje doświadczenie z zawodów i treningów.

Lekka czasz wykonana z inteligentnie dobranej mieszanki materiałów oraz idealne wykończenia fabryczne zapewniają długą żywotność paralotni. Skrzydło Progress w 100% wykonane zostało z najwyższej jakości tkaniny SKYTEX.
Paralotnia przeznaczona dla pilotów, którzy chcą zdobywać kolejne umiejętności i doświadczenie na bezpiecznej paralotni samostatecznej. Wielozadaniowy glajt oferuje idealne wejście w latanie z napędem paralotniarzom dotychczas latającym bez silnika. Progress – to podniebna fregata, który ma wysoką doskonałość i wydajność, szczególnie zauważalną podczas lotów PPG żaglowych i termicznych.
Zaawansowany profil paralotni pozwala na szeroki zakres prędkości, który zaskakuje nawet zaawansowanych pilotów PPG.
Progress jest dostępny w 4 rozmiarach : 22, 24, 26, 28.

Więcej:

Ulotka