CrossRock

CrossRock

Dalekie i długie przeloty na lekkiej paralotni.
Crossrock to lekka przelotowa paralotnia, na każdy dzień. Łączy małą objętość po spakowaniu, ze spokojem podczas długiego lotu. Crossrock oferuje wysoki komfort lotu, jest głodny odległych celów i przybliża nas do nich nawet w słabych warunkach termicznych. 
Pomimo swojej niskiej wagi własnej oraz bardzo lekkiemu sterowaniu Crossrock jest bardzo stabilny w powietrzu, bezpośredni w przekazywaniu pilotowi informacji oraz posiada tendencję wlatywania w najsilniejsze noszenia termiczne. Lekki glajt o dużej wydajności, przeznaczony dla pilotów którzy oczekują sprzętu o małej wadze, mieszczącego się w niewielkim plecaku, wykorzystywanym na codzienne loty XC.


Niezależnie od tego czy latasz długie przeloty na płaskim, czy w górach zdobywając odległe szczyty, Crossrock jest skonstruowany tak żeby być Twoim codziennym kompanem. Paralotnia plasująca się w środkowym B, oferuje duże poczucie bezpieczeństwa i wyjątkowe osiągi. Po tych cechach łatwo dostrzec bliskość konstrukcyjną do paralotni Blacklight 2. Crossrock skierowany jest dla pilotów, którzy pragną zdobywać kolejne kilometry w powietrzu, z lekkim bagażem na ziemi.


Wysoki potencjał wydajności tej paralotni połączony z poczuciem bezpieczeństwa podczas lotu, spodoba się nawet najbardziej ambitnym pilotom.


Główny projektant Ernst Strobl dzięki zastosowaniu nowych rozwiązań konstrukcyjnych zwiększył efektywność paralotni Crossrock. To doprowadziło nie tylko do zmniejszenia masy, ale dało skrzydłu wyjątkowe właściwości. Oparty na koncepcji Blacklight2, Crossrock posiada kilka modyfikacji prowadzących do zachowania wierności formy przy zachowaniu jak najdłuższej żywotności. Sharknose – zapewniający większą stabilność przy wyższych prędkościach, kształtowanie 3D i zoptymalizowane wstępne naprężenie skrzydła, zapewniają idealny przepływ powietrza wokół czaszy, a system wyprofilowanego natarcia (PPN) zapewnia idealną geometrię i stabilność profilu oraz prawidłowy przepływ powietrza wokół całej krawędzi natarcia, dający nam wyjątkową łatwość startu. Oczywiście nie mogło zabraknąć również HPCD – High Pressure Crossport Design – który oznacza optymalnie zaprojektowane krzyżowe otwory wentylacyjne w żebrach zapewniające doskonały przepływ powietrza i dbający o równomierne ciśnienie wewnątrz czaszy, których efekt to dynamiczny handling wraz z wysoką stabilnością. Olinowanie Crossrock jest bardzo proste i czytelne, trzy rzędy lin głównych, wyprodukowane z najnowszej generacji paralotniowych lin PPSLS, które zapewniają ekstremalnie wysokie obciążenia przy minimalnych średnicach.
Crossrock dostępny jest w trzech atrakcyjnych kolorach i czterech rozmiarach od XS do L.

Więcej:

Dane technicze

Ulotka (DE)