Emotion 4

a
u-turn-emotion4-07
u-turn-emotion4-081
previous arrow
next arrow

Nowa definicja bezpieczeństwa

LTF/EN A

XXS 20,3 / XS 22,1 / S 24 / SM 26,2 / M 28,5 / L 31 / XL 34

Generacja skrzydeł Emotion od dawna jest synonimem bezpieczeństwa i niezawodności. Emotion 4 kontynuuje tradycję łączenia sportowego sterowania i bardzo dobrego zachowania skrzydła podczas lotu. Już Emotion 3 demonstrował w imponujący sposób, że wysokie bezpieczeństwo może współgrać z dynamicznym sterowaniem. Dzięki tym charakterystykom to skrzydło zapewnia wiele niezapomnianych (i bezpiecznych) wrażeń, na długo po zakończeniu szkolenia. Te same cele wyznaczyli sobie projektanci Emotion 4 – jednocześnie zmieniając i ulepszając jego konstrukcję, aby wynieść klasę A na całkowicie nowy poziom. Po trzech latach intensywnej pracy czwarta generacja rozpoczyna nowy rozdział w historii Emotion. Szybsze, lżejsze i bezpieczniejsze – a także (co najważniejsze) zapewniające uśmiech pilota po lądowaniu.

Emotion 4 definiuję klasę A na nowo. Dzięki sportowemu sterowaniu i bardzo dobrym osiągom praktycznie zapomina się o klasie tego skrzydła, która jest tu raczej gwarancją przyjemności z lotu i bezkompromisowego bezpieczeństwa niż ograniczeniem. Projektanci tego skrzydła uważają, że esencją paralotniarstwa jest doświadczanie chwil radości i przyjemności podczas wznoszenia się w powietrze. Przekonanie to ma swój wyraz w projekcie Emotion 4 – skrzydło wgryza się w termikę i centruje się bez tendencji do wypadania, dzięki większemu tłumieniu przechyleń. Przekazuje też delikatne, ale precyzyjne informacje zwrotne ze sterówek. Dobre nabieranie wysokości i wysoka doskonałość sprawiają, że Emotion 4 świetnie sprawdzi się w lotach cross-country,

Emotion 4 łączy sportowe charakterystyki z bardzo dużą tolerancją. W trudnych warunkach i przy dużym wietrze skrzydło zachowuje stabilność – a jeśli będzie jednak konieczne wyrównanie ciśnienia, zachowanie Emotion 4 pozostaje spokojne i dobrze wytłumione. Duża stabilność gwarantuje też fantastyczną charakterystykę lotu i szybkie nabieranie wysokości. Nawet przy słabszej termice, skrzydło wspina się bardzo efektywnie i dynamicznie skręca.

Emotion 4 to idealny wybór dla początkujących, choć przyjemność z lotu zapewnia jeszcze na długo po zakończeniu szkolenia. Paralotnia ta przeznaczona jest dla wszystkich pilotów, szukających skrzydła z wysokiego A najnowszej generacji.

Innowacje

Generacja Emotion zawsze cechowała się podążaniem w stronę możliwie najlepszych charakterystyk. Główny projektant Ernst Strobl, przez ponad trzy lata, pracował, aby wynieść Emotion 4 na zupełnie nowy poziom. System sharknose nadaje skrzydłu wyjątkową płynność a ultracienkie wzmocnienia z Nitinol-u na natarciu, pomagają zachować kształt profilu podczas naprężania (nawet gdy skrzydło znajduje się na ziemi). Super-elastyczny stop niklowo-tytanowy

pozwala na duże deformacje, a także szybko powraca do swojego pierwotnemu kształtu. W połączeniu ze znacznie mniejszą wagą skrzydła skutkuje to uzyskaniem bardzo dobrej charakterystyki startu. Dodatkowo zastosowane podczas projektowania modelowane 3D (3DS) gwarantuje zoptymalizowane napięcie powierzchni natarcia. Dzięki miniżebrom na krawędzi spływu i systemowi zbierania sterówek (Brake Gathering System) Emotion 4 posiada sportową charakterystykę sterowania. System High Pressure Crossport Design optymalizuje wentylację i przepływ powietrza, zapewniając odpowiednie ciśnienie wewnętrzne. Rozmieszczenie lin zostało zmodyfikowane i skrócone o 20% w porównaniu do poprzedniego modelu. Przy projekcie skrzydła użyte zostały głównie wielokolorowe liny PPSL z oplotem. Piktogramy systemu Pilot Assistant (PAS) zapewniają dobrą orientację. Nowatorskie neoprenowe uchwyty sterówek U-Turn można bez limitu regulować. Demontując elastyczne wzmocnienie, można je też zmienić w zupełnie miękkie uchwyty.

Materiały

Przy konstrukcji skrzydła Emotion 4, jako bazy użyto mieszanki materiałów PX30 i PX20, zapewniających optymalną wagę i wysoką wytrzymałość. Główny materiał PX40 został specjalnie opracowany przez U-Turn, aby sprostać ekstremalnie wymagającym normom skrzydeł do akro: Jest bardzo wytrzymały i został dobrze sprawdzony przez ostatnich 17 lat. Dostępna kolorystyka Emotion 4 ściśle współgra z istniejącą kolekcją kolorów stosowanych przez U-Turn.