Evolution

Evolution

REWOLUCJA KLASY A.

Innowacyjne skrzydło wprowadzające rozwiązania technologiczne z konstrukcji Acro do klasy A, przeznaczonej dla początkujących i rekreacyjnych pilotów. EVOLUTION posiada innowacyjny system PBV (zawory równoważące ciśnienie) firmy U-Turn.

Zawory umieszczone w dolnej powierzchni czaszy zapewniają dodatkowe napływ powietrza w momencie gdy czasza znajduje się w ekstremalnych kątach natarcia, zawory otwierają się, jeśli konieczne jest szybkie zwiększenie ciśnienia wewnątrz czaszy. Ułatwia to nie tylko funkcje latania, a także zapewnia bezkonkurencyjny a zarazem prosty start. System działa równie szybko, w momencie zagrożenia przeciągnięciem paralotni, jak i zapobiega wystrzałowi czaszy do przodu podczas startów. Skrzydło zostało zaprojektowane w celu zagwarantowania jak największego bezpieczeństwa, dzięki czemu wybacza błędy pilota. Niemniej wielką wagę przywiązywano do przyjemności latania, co jest szczególnie zauważalne w kominach termalnych. EVOLUTION jest coraz częściej wykorzystywany w zawodach na celność lądowania, ponieważ PBV umożliwia szersze spektrum kąta podejścia. Szczególnie w locie z małą prędkością daje nam możliwość zastosowania szerokiego zakresu kąta natarcia paralotni.

Evolution to wyjątkowo bezpieczne skrzydło, które wybacza błędy – mimo tego wciąż sprawia wiele radości i lata naprawdę dobrze.

Innowacje

System PBV działa precyzyjnie i bez opóźnień. „Gdy nastąpi asymetryczne podwinięcie czaszy, zawór za zaworem otwiera się i napowietrza skrzydło, podczas gdy druga strona jest optymalnie wypełniona i leci bez problemów” – mówi Ernst Strobl – właściciel i konstruktor firm U-Turn .W trakcie B-stall’u zawory otwierają się na całej rozpiętości czaszy, dzięki czemu skrzydło pozostaje spokojne w opadaniu 8-10 metrów na sekundę: „Paralotnia w B-stallu opada spokojnie i jest łatwa do kontrolowania”, podkreśla Strobl.

Przy całym bezpieczeństwie zabawa w lataniu nie powinna być ograniczona, Strobl donosi o innym istotnym aspekcie specyfikacji. Właśnie dlatego paralotnia ma wydłużenie równe 4,5 i innowacyjną geometrię olinowania: 2 liny główne na taśmie A, 3 na taśmie B (w tym lina stabilizatora) i ponownie 2 na taśmie C, wszystko to aby zminimalizować opór powietrza podczas lotu. Cztery różne średnice lin od 0,95 do 2,2 mm zapewniają optymalną równowagę między trwałością a maksymalnie niskim przekrojem. „W wyniku tego EVOLUTION zachowuje się zwinnie, reaguje bezpośrednio na impulsy przekazywane z sterówek i pozwala na płaskie zakręty”, mówi Strobl. Prędkość trymowa paralotni EVOLUTION to 39 km / h, na pełnym speedzie do 48 km / h – i to wszystko na bardzo wysokim poziomie bezpieczeństwa klasy LTF-A.