Eternity 4

Bezpieczeństwo w lekkim wydaniu

Eternity 4 oferuje nieskończoną przyjemność z lotu, zostało stworzone by zapewniać Ci maksymalne bezpieczeństwo podczas szlifowania Twoich umiejętności. U-turn przedstawia reinterpretację kolejnego ponadczasowego projektu skrzydła. Jego wydajność zachwyci Twój umysł, a charakterystyki lotu złapią Cię za serce. Eternity 4 zapewnia maksymalne bezpieczeństwo, posiada dobry stosunek osiągów do wagi i ma niewielkie wymiary po złożeniu. To skrzydło służące do zwiększania umiejętności, rozwoju i zaspokojenia żądzy przygód.

Eternity 4 to skrzydło LTF/EN A o niezwykłych osiągach. Tak jak poprzednik, nadal reaguje w spokojny sposób na ekstremalne manewry – ten koncept sprawdził się dla tysięcy pilotów na całym świecie. Sportowe sterowanie zostało jeszcze bardziej dopracowane: teraz jest też dużo płynniejsze. Trym zwiększający osiągi sprawia, że skrzydło wgryza się w słabsze termiki i centruje się bardzo intuicyjnie. Podczas skręcania, Eternity 4 precyzyjnie przekazuje pilotowi informacje i bardzo wydajnie zamienia termikę w wysokość. Modyfikacje profilu jeszcze bardziej zwiększyły maksymalną prędkość skrzydła i ulepszyły charakterystyki lotu.

Stworzone dla pilotów chcących rozwijać swoje umiejętności, to nowoczesne skrzydło hi-end owe posiada wszystko, czego tylko można by oczekiwać od klasy EN A. Eternity 4 to doskonały

i wszechstronny towarzysz każdego lotu. Najnowsze osiągnięcia technologiczne i najwyższa jakość produkcji umożliwiły zespołowi U-Turn osiągnięcie najlepszych parametrów. Cienkie stopy tytanu, stosowane także w skrzydłach zawodniczych, są używane do utrzymania napięcia komór gdy skrzydło znajduje się na ziemi i nadają czaszy dobre charakterystyki startu: paralotnia wstaje pewnie i nie ma tendencji do przeskakiwania – co jest widoczne szczególnie przy ground-handlingu.

Seria Eternity od zawsze oferowała wysokie bezpieczeństwo i optymalizację wagi. Jest ona kierowana nie tylko do początkujących, którzy poszukują niewielkiej wagi i niewielkich wymiarów po złożeniu – gwarantuje też dobrą zabawę bardziej doświadczonym pilotom. Rozmiar XL posiada również certyfikację tandemową, Eternity 4 jest więc lekką alternatywę dla innych skrzydeł tandemowych. Z siedmioma rozmiarami, obsługiwany zakres wag Eternity 4 wynosi od 50 do 160 kg. Skrzydło dostępne jest w czterech kolorach.

Innowacje

Naczelny projektant Ernst Strobl opracował najnowszą generację Eternity na podstawie Emotion 4. Podczas drastycznych zmian pierwotnego konceptu, zespół U-Turn użył całego swojego doświadczenia, zyskanego podczas opracowywania skrzydeł do akrobacji. Wyraźnie zaznaczony sharknose pomaga Eternity 4 gładko wchodzić w termikę. Ultra-lekkie wzmocnienia z Nitinolu na natarciu zachowują napięty kształt profilu, nawet gdy skrzydło znajduje się na ziemi. Super elastyczny stop niklowo-tytanowy pozwala na duże odkształcenia i szybko wraca do pierwotnego kształtu. Dodatkowo modelowanie 3D (3DS) zapewnia zoptymalizowane napięcia profilu. Miniżebra na krawędzi spływu oraz Brake Gathering System (BGS) mają wkład w sportowe charakterystyki sterowania. High Pressure Crossport Design (HPCD) optymalizuje wewnętrzną wentylację i wspomaga wytwarzanie się zrównoważonego ciśnienie wewnętrznego. Liny Eternity 4 zostały zmodyfikowane w celu poprawy osiągów. Są krótsze o 20% względem poprzedniego modelu. Przy konstrukcji użyto różnokolorowych lin PPSLS z oplotem najnowszej generacji. Nawet taśmy zostały uporządkowane, dzięki czemu posiadają teraz wyraźnie zaznaczoną, elegancką formę. Dekoracyjne oznaczenia lin tylnych taśm będące częścią systemu Color Code Connection (CCC), ułatwiają przegląd olinowania. Piktogramy systemu Pilot Assistant (PAS), ułatwiają pilotowi ogólną orientację. Długość nowoczesnych sterówek neoprene comfort, może być dowolnie regulowana. Uchwyty sterówek Fitlock można też zmienić w standardowe miękkie uchwyty, poprzez usunięcie elastycznych wzmocnień.

Materiały

Uniwersalne skrzydło ze zoptymalizowanym stosunkiem osiągów do wagi — podczas działań mających na celu redukcję wagi, duży nacisk położono na wytrzymałość. Aby uprościć sterowanie, celowo zrezygnowano z możliwości redukcji wagi przez użycie soft link-ów. Zamiast tego, aby osiągnąć wysoką lekkość, zastosowano lekki materiału Skytexx27 oraz Dokdo20. Eternity 4 jest idealnym wyborem dla początkujących, zapewnia przyjemność z latania na długo po ukończeniu szkolenia. Skrzydło przeznaczone jest jednak dla wszystkich pilotów, szukających paralotni klasy A najnowszej generacji, łączącej maksymalne bezpieczeństwo z wysokimi osiągami i sportową charakterystyką sterowania.