Rekord na Emotion 3! Ponad 200km!!!

Ponad 200 km na paralotni EN A nowy rekord!

Doświadczony szwajcarski pilot Benjamin Becker jest pierwszym pilotem, który przeleciał dystans ponad 200 km, po trójkącie, na paralotni w klasie EN A. Lecąc na najnowszej konstrukcji niemieckiej firmy U-Turn EMOTION 3, Becker pobił istniejący dotychczas rekord o ponad 40 km.

„Wspaniale było by zrobić dzisiaj 200 km” marzył Becker przed startem. 8 godzin i 17 minut póŸniej miał już 200 km na swoim ekranie. Totalnie szczęśliwy przeleciał jeszcze kilka kilometrów powyżej 200 km, aby jego rekordowy track był bezpiecznie uznany za rekord z odległością powyżej 200 km. Doby warun oraz sportowe zacięcie skrzydła, połączone z najwyższym biernym bezpieczeństwem pozwoliło w sumie osiągnąć tak znakomity wynik. „Gdybym leciał na skrzydle w wyższej klasie nie wciskał bym belki speeda, będąc przy tym tak zrelaksowany, biorąc pod uwagę nie łatwe warunki pod koniec lotu”, opowiadał po locie Benjamin. Ze statystyk lotu, jego średnia prędkość to 25 km/h osiągnięta dzięki wysokiej prędkości trymowej tego glajta.

Tym wynikiem Benjamin potwierdził ogromny potencjał tego nowego glajta EN A. Skrzydło to posiada najnowsze rozwiązania konstrukcyjne oraz łatwą i bezpośrednią obsługę. Poza PPN (wyprofilowana krawędŸ natarcia), zastosowano również modelowanie 3D zapewniające optymalne ukształtowanie wlotów powietrza. Skomplikowane obliczenia odnośnie balooningu, w połączeniu z odpowiednim naprężeniem skrzydła, zapewniają zrównoważony rozkład ciśnienia i cyrkulację powietrza w profilu. Mini żebra w tylnej części skrzydła polepszają właściwości aerodynamiczne, zwłaszcza podczas hamownia. System HPCD – High Pressure Crossport Design – który oznacza optymalnie zaprojektowane krzyżowe otwory wentylacyjne w żebrach, pomaga zrównoważyć różnice ciśnienia wewnątrz skrzydła, a tym samym zwiększa bezpieczeństwo.

Najwyższy poziom bezpieczeństwa paralotni Emotion 3 oficjalnie potwierdzają testy DHV. Emotion 3 jest najnowszym skrzydłem w klasie EN – A, które przeszło również wymagające testy bezpieczeństwa firmy DHV z oceną Safety Class 2. Emotion 3 jest jak na razie 3 skrzydłem, które posiada taką certyfikację. Badania te koncentrują się na ocenie bezpieczeństwa biernego w trudnych sytuacjach podczas lotu.

Paralotnia U-Turn Emotion 3 to unikalna oferta wysokiej wydajności, bezpieczeństwa biernego w połączeniu z dobrą zabawą podczas lotu.

Ogromne gratulacje dla Benjamina Beckera za tak niezwykły rekordowy lot.

http://www.xcontest.org/switzerland/de/fluge/details:Benitro/6.8.2015/08:54