Protect III

Protect III

Więcej bezpieczeństwa dla Twojego szaleństwa….. Szybkie otwarcie dzięki zastosowaniu systemu RIS (Rapid Inflation System), lekka waga materiału, minimalne opadania i szeroki przedział wagowy. To główne cechy nowego zapasu serii PROTECT stworzonego przez trzech znakomitych producentów U-Turn, Advance i Swing.

Protect III Nano, Protect III RIS L i Protect III RIS XL, ich wydajność i zaawansowanie techniczne przekracza zdecydowanie wszystkie cechy poprzednich systemów hamujących – poczuj jeszcze więcej bezpieczeństwa podczas zabawy z lataniem.

Osiągnęliśmy to dzięki zastosowaniu wysokiej jakości tkaniny PARATEX RS TX40 (Nylon 6, 40 gram), która została opracowana specjalnie do spadochronów zapasowych dzięki współpracy firmy U-Turn i Paratex. Ten Nylonowy materiał jest wyjątkowo wytrzymały i spełnia wszelkie normy określające odporność na rozdarcia i zużycie przy zachowaniu optymalnej porowatości.

„Badaliśmy i ciągle testowaliśmy przez 18 miesięcy, aż odkryliśmy odpowiednią konsystencje materiału” – mówi Ernst Strobl – główny konstruktor U-Turn. Zrobiliśmy ponad 40 testów DHV i jeszcze więcej testów-zrzutów w celu opracowania materiału, który jest w stanie wytrzymać wszystkie wymagania w każdych warunkach jakie można sobie tylko wyobrazić. Okazało się, że pewien związek między osnową a wątkiem daje nam najlepsze wyniki. W splocie tkaniny użyte zostały podwójnie poliamidowe wątki. Wynikiem tego jest materiał, który wspaniale spełnia wymagania co do materiałów używanych w spadochronach ratunkowych.

Dzięki systemowi RIS (Rapid Inflation System) dajemy gwarancję bardzo krótkiego czasu otwarcia – w czaszy zostały zastosowane specjalne tasiemki co powoduje, że czasza i „podstawy” nie leżą na sobie lecz tworzą dokładnie obliczone napięcie wejściowe tworząc kanał powietrzny. To bardzo pozytywnie wpływa na pierwsze milisekundy użycia zapasu. Do systemu ratunkowego PROTECT III NANO system RIS okazał się zbyteczny, wykazaliśmy że jest on pomocny tylko w odpowiednio dużej czaszy.

PROTECT III Nano waży zaledwie 1,6 kg a jego projektowa powierzchnia to tylko 15 metrów kwadratowych. Mimo tego jego maksymalna nośność potwierdzona i certyfikowana przez DHV przy opadaniu 6,0 m/s to 100,0 kg. Przy wadze startowej w okolicy 80 kg opadanie jest rzędu 5,3 m/s. PROTECT III RIS w rozmiarze XL z powierzchnią projektową 24 metry kwadratowe o wadze własnej 2,6 kg został certyfikowany przez DHV do 140 kg. Przy takiej wadze opadanie PROTECT RIS XL jest równe 5,0 m/s.

PROTECT III jest sprzedawany razem z nowym 4 klapowym wewnętrznym kontenerem, idealnie dopasowanym do tej serii zapasów.

Wszystkie zapasy PROTECT III posiadają wspólny element jakim jest użycie innowacyjnych materiałów do jego produkcji oraz poddanie ich najwyższej kontroli jakości. Nadzór nad przetwarzanie materiału (wątek i osnowa są kontrolowane podwójnie), wyrób uprzęży, liny, szwy, nici (testy na rozrywanie i wytrzymałość na rozciąganie) i oczywiście cały proces produkcyjny jest obserwowany i kontrolowany w wielu jego etapach.

Każda część ekwipunku z jakiego składa się system PROTECT III jest sprawdzany pod każdym względem przed spakowaniem i przygotowaniem do sprzedaży. Cały proces pakowania jest udokumentowany i zarchiwizowany za pośrednictwem nagrań wideo.

Więcej informacji:

Protect III – Dane techniczne (JPG)