Emotion 3

Bezpieczeństwo nowej generacji.

Paralotnia Emotion 3 wyznacza nowe standardy w dziedzinie wydajności i bezpieczeństwa. Nigdy wcześniej nie został wykonany tak ogromny wysiłek, aby osiągnąć nowy poziom rozwoju. Testy oraz prace konstrukcyjne nowej paralotni high-end EN A zajęły nam ponad rok czasu. Wiele prototypów, tworzenie i usuwanie, wiele badań aby zoptymalizować całą konstrukcję, niezliczone loty testowe.

Wymagania co do najnowszej generacji Emotiona były bardzo wysokie, nowa koncepcja skrzydła spełniła je wszystkie. U-Turn projektuje skrzydła idealnie dopasowane do klasy do jakiej są przeznaczone, dlatego podczas tworzenia Emotion 3 opieraliśmy się na naszym haśle bezkompromisowe bezpieczeństwo bierne.

Emotion3 to połączenie sportowych możliwości i bardzo wysokiej tolerancji. W szczególności w turbulentnym powietrzu gdy konieczne jest utrzymywanie odpowiedniego ciśnienia wewnątrz czaszy, reakcje skrzydła są spokojne, umiarkowane i zrównoważone. Wysoka stabilność skrzydła połączona została z wspaniałą doskonałością oraz wysoką wydajnością nabierania wysokości. Nawet w słabych warunkach termicznych Emotion3 wznosi się bardzo efektywnie i jest dynamiczny w zakrętach co jest wyjątkowo pozytywną cechą w centrowaniu nawet najsłabszych noszeń. Podczas projektowania Emotion3 szczególny nacisk położono na jego niezawodne zachowanie podczas startów. Paralotnia wstaje równomiernie, bez tendencji do wyprzedzania, łatwo się napełnia powietrzem, nawet przy słabym wietrze i niewielkim wysiłku pilota.

Emotion3 oparty jest na całkowicie nowym planie i zmodyfikowanym profilu skrzydła, który łączy parametry doskonałości z wysoką tolerancją na błędy pilota. Główny projektant Ernst Strobl wyposażył Emotion 3 w 36 komór dających wydłużenie równe 5. Paralotnia wyposażona została w najnowsze funkcje techniczne. Poza PPN (wyprofilowana krawędź natarcia), zastosowano również modelowanie 3D zapewniające optymalne ukształtowanie wlotów powietrza. Skomplikowane obliczenia odnośnie nadmuchania (balooningu), w połączeniu z odpowiednim naprężeniem skrzydła, zapewniają zrównoważony rozkład ciśnienia i cyrkulację powietrza w profilu. Mini żebra w tylnej części skrzydła polepszają właściwości aerodynamiczne, zwłaszcza podczas hamownia. System HPCD – High Pressure Crossport Design – który oznacza optymalnie zaprojektowane krzyżowe otwory wentylacyjne w żebrach, pomaga zrównoważyć różnice ciśnienia wewnątrz skrzydła, a tym samym zwiększa bezpieczeństwo.

Starannie dobrane materiały użyte do produkcji Emotion3 zapewniają trwałość i najwyższą jakość. Do produkcji czaszy użyto sprawdzonych najlepszych materiałów Dokdo 30 i Dokdo 20, zapewniając tym mały ciężar i duża odporność na ścieranie jednocześnie. Łatwa do zrozumienia koncepcja olinowania, zapewnia łatwa obsługę paralotni i dobry przegląd lin na ziemi. Taśmy zostały wyposażone w system Pilot Assistant (PAS)- w którym oprócz kodowania kolorem, zastosowano również ikonki zapewniające lepszą orientację w linach. Dodatkowo, miejsce taśmy które podpinamy do uprzęży, zostało również rozróżnione kolorami (lewa czerwona, prawa zielona) co zapewnia lepszą orientację podczas podpięcia glajta do uprzęży.(Ten sam system kodowania zastosowano w naszej najnowszej uprzęży RX3, dzięki temu glajt z uprzężą uzupełniają się doskonale. Z takimi rozwiązaniami U-Turn oferuję ogólną spójną koncepcję jako producent sprzętu).

Paralotnia przeznaczona jest dla wszystkich pilotów, którzy szukają wysokiej klasy skrzydła najnowszej generacji. Emotion 3 jest idealnym skrzydłem również dla początkujących pilotów, które obiecuje bezpieczną zabawę jeszcze długo po ukończonym szkoleniu. Maksymalne bezpieczeństwo bierne, połączone z wysoką wydajnością i bezpośrednią obsługą, gwarantują szybki sukces w nauce i dalszej paralotniowej karierze.

Specyfikacja

Emotion3 dostępny jest w 3 atrakcyjnych kombinacjach kolorystycznych i sześciu certyfikowanych rozmiarach od XS (50-80kg) do XL(120-155kg).

EMOTION 3 oferuję bezpieczeństwo w najnowszej generacji.