SPX

Strategiczne partnerstwo pomiędzy U-Turn GmbH i Spleene GmbH & Co KG (Immenstaadt) łaczy ogromne doświadczenie zarówno w latawcach jak i deskach. Najmłodsze dziecko tej współpracy to kolejny niesamowity latawiec.

SP-X ustanawia standardy jako nowatorski latawiec na każdy teren. Niebawem po Q, wszechstronnym latawcu ze świetnym czasem lotu, bezpośrednią komunikacją dzięki "C-kite bar", świetnym przyśpieszeniem, ciasnoskrętnością i wysoką stabilnością czaszy, cechy te wyznaczają wzór latawca na scenie kitesurfingowej.

SP-X spełnia wszystkie wymagania jakie można postawić wszechstronnemu latawcowi. Po raz kolejny Ernst Strobl odwalił kawał dobrej roboty wraz z chłopakami od testów z firmy Spleene. Nie ważne czy dopiero się uczysz, chcesz oszaleć na fali czy pouprawiać freeriding - ten latawiec jest do tego idealny.

Sp-X to wszechstronny latawiec na rynku. Kite ten jest niesamowicie łatwy w prowadzeniu a jego niewiarygodnie mała siła na barze zapewniają długie i relaksujące sesje. SP-X ma niewiarygodnie mocne wznoszenie, które na nowo określi definicję skoku.

Olbrzymie obniżenie mocy SP-X'a, które jest bardzo liniowe w trakcie całego procesu zapewnia niepokonane zastosowanie na każdym wietrze. Dziecinnie proste ponowne stawianie czaszy na wodzie sprawia że poczujesz się tak bezpiecznie że nie odpędzisz pokusy wypróbowywania manewrów i trików o jakich wcześniej nawet nie marzyłeś.

Ogólnie rzecz biorąc, bezpieczeństwo było priorytetem podczas tworzenia tego kite'a, tak jakw przypadku paralotni produkowanych przez firmę U-Turn. Wszyscy mówią o niesamowitym C-Kite barze. SP-X z całą pewnością go ma, ale teraz znacznie łatwiej się z niego korzysta niż z "klasycznego C" i potrzebujesz dużo mniej siły żeby sterować latawcem.

Kite zapewnia bardzo precyzyjne informacje zwrotne i wiesz gdzie się on znajduje w każdej chwili nawet bez patrzenia na niego. Tylko najwyższej jakości materiały dostępne na rynku został użyte do budowy tego latawca. Czasza jest wykonana z Teijin Ripstop, a dodatkowo w miejscach narażonych na szczególne obciążenia wzmocniliśm ją wzmicnieniami z Kevlar'u. Oczywiście wszystkie nasze działania brał pod uwagę wagę kite'a. Tylko bardzo lekkie latawce są zwinne i szybkie. Firma Spleene przejęta przez Rainer Kauper'a jest symbolem nowości w branży kite-boardowej. U-Turn jest dobrze znany w sektorze paralotniowym z takich innowacji jak Automatyczna Stabilizacja Lotu (AFS), System Wyprofilowania Natarcia (PPNplus System) oraz System EAS.