RAPID INFLATION SYSTEM (RIS)

System Błyskawicznego Napełnienia gwarantuje niezależne i szybkie otwarcie.

Poprawa bezpieczeństwa podczas latania paralotnią to najważniejszy cel firmy U-Turn. Innowacje takie jak AFS lub BFS jako nowatorski asystent opadania ustanawiają standardy. Należy również wspomnieć o RIS - Systemie Błyskawicznego Napełnienia, zastosowanym w systemach ratunkowych U-Turn'a. U-Turn dostarcza innowację, która gwarantuje wyjątkowo szybkie napełnienie oraz ustanawia nowe standardy z nowatorskim systemem pakowania zapasu.

Najważniejszą cechą systemu ratunkowego jest czas otwarcia. Aby wyjątkowo któkie czasy otwarcia były możliwe zastosowaliśmy system RIS (System Błyskawicznego Napełnienia). Użyto specjalnych taśm, które sprawiają że czasza i jej podstawa nie leżą na sobie, ale tworzą dokładnie wyliczony punkt zaczepny kanału powietrznego. To doskonale wpływa na otwarcie, zwłaszcza w pierwszych milisekundach.

Pomijając szybkie otwarcie, całość systemu z dużą czaszą i RIS w połączeniu z nowym systemem pakowania dostarcza jednocześnie zapewnia bezobsługową reakcję otwarcia. To jest widoczne nie tylko ze strony pilota, ale również sprzętu, gdyż zarówno pilot jak i uprząż i elementy łączące są poddane mniejszym obciążeniom. Nawet system ratunkowy jest mniej poddany obciążeniom tak więc ponowne użycie jest możliwe.

Użycie nowatorskiego materiału Paratex, znaczna część powierzchni systemu ratunkowego ma bardzo niski współczynnik opadania. Ze świetnymi parametrami udało się nam zbudować system ratunkowy z RIS z łatwością. Zarządzalność została znacznie poprawiona dzięki nowatorskiemu systemowi pakowania. Ponadto, został on stworzony z myślą o podniesieniu bezpieczeństwa. Specjalny wewnętrzny kontener zapewnia gwarantowane otwarcie nawet w niewielkich prędkościach.

Pomimo całego patosu z jakim chwalimy nasze RSH oczywiście mamy nadzieję że nigdy nie będziesz musiał ich użyć, zgadzamy się jednocześnie z Joachimem Ringelnatz'em, który kiedyś powiedział: "Pewnym jest, że nie ma nic pewnego, i nawet to nie jest pewne".