TECHNOLOGIA PPNPLUS

Precision Profile Nose Plus

PPNplus - Precision Profile Nose Plus

Villingen-Schwenningen. U-Turn dostarcza kolejną innowację na scenę paralotniową i kite'ową: technologia PPNplus zapewnia bezprecedensową stabilność, niesamowity start i parametry lotu. PPN to system automatycznego profilowania nosa. Polega on na wzmocnieniu krawędzi natarcia małymi włoknami syntetycznymi. Małe włókna są wszyte w ściany komór jak i w poprzek otworów komór krawędzi natarcia.

Włókna syntetyczne są wykorzystywane w tworzeniu paralotni od kilku lat, zastępując folię mylar w ścianach komór. U-Turn idzie o krok dalej wszywając włókna w poprzek otworów komór.

Włókna syntetyczne w krawędzi natarcia podtrzymują stabilność krawędzi, optymalizując tym samym opływ powietrza po krawędzi. Nawet w skrajnych warunkach system PPNPlus utrzymuje otwory profila nosowego otwarte szerzej, niż to miało miejsce dotej pory. Ciśnienie wewnętrzne jest utrzymywane dłużej,a z nim wzrasta stabilność krawędzi.

W związku z faktem iż materiał nie poddaje się zginaniu, krawędź natarcia pozostaje w swoim kształcie przez cały czas użytkowania skrzydła, pod warunkiem ostrożnego użytkowania. Ponadto, zapewnia to również, że paralotnie i latawce U-Turn'a z technologią PPNplus zawsze będą miały świetny start nawet po wielu latach użytkowania. A jeśli nawet włókno się zegnie bądź zniszczy, bardzo łatwo można je wymienić.

Po zrezygnowaniu z wykorzystywania wzmocnień z folii Mylar paralotnie stały się zdecydowanie lżejsze. Zysk na handling'u i polepszenie osiągów dzięki zmniejszonej wadze skrzydła przemawiają na korzyść technologii PPNplus.