OXIGEN III

OXIGEN III od U-Turn'a to latawiec o zupełnie nowym zasięgu - technologia PPNplus to nowy wymiar stabilności, niesamowite osiągi i niczym nie zakłócone parametry lotu. PPN to skrót od Precyzji Wyprofilowania Nosa (Precision Profile Nose). W kwestii szczegółów, krawędź natarcia została wzmocniona włóknami syntetycznymi, które zostały wszyste w ścianki komór oraz przez środek otworów komór krawędzi natarcia jest to pierwszy kite z oferty U-Turn wyposażony w tę najnowszą technologię.

Klasa dla średniozaawansowanych kajciarzy została na nowo zdefiniowana wraz z pojawieniem się OXIGEN III.

W kwestii osiągów kite ten sięga górnej półki, ale ze zdecydoanie lepszą stabilnością i łatwością obsługi jak i naturą do wybaczania błędów. Nie musisz już zastanawiać się czy OXIGEN basic, czy wersja pro. Od tej pory jest tylko OXIGEN III: najlepszy, wodoodporny materiał ze wszystkih latawców, a z olinowaniem Liros uzyskujemy bardzo wysoką jakość połączoną z nowym wyglądem U-Turn'a.

Osiągi i cechy kite'a wynikają głównie z jego profilu. Krawędź natarcia jest ważna, ponieważ tam wieje wiatr. Syntetyczne włókna w krawędzi natarcia podtrzymują jej stabilność, optymalizując tym samym opływ powietrza po profilu. Małe włókna systemu PPNplus utrzymują otwory krawędzi zdecydowanie szerzej otwarte niż to było do tej pory, nawet w bardzo ciężkich warunkach. Ciśnienie wewnątrz jest urzymywane zdecydowanie dłużej, a z nim stabilność profilu.

W związku z faktem, iż materiał nie jest podatny na składanie, krawędź natarcia pozostaje w niezmienionym kształcie przez cały okres użytkowania kite'a, przy ostrożnym użytkowaniu. To zapewnia wiele lat wspaniałych startów z OXIGEN III. Nawet jeśli zdarzy się że włókna ulegną zniszczeniu lub zgięciu, łatwo można je wymienić.

Po zrezygnowaniu ze wzmocnień Mylar-owych, które były używane do tej pory skrzydło stało się lżejsze. Już łatwy handling OXIGEN'a stanie się jeszcze przyjemniejszy. Co więcej, obniżona waga kite'a oznacza wzrost jego osiągów. To sprawia, że OXIGEN III jest freerider`em bardziej niż kiedykolwiek, zapewniając frajdę w każdej scenerii, czy na plaży, łące czy też na śniegu. Wysoka jakość materiału, olinowanie Liros i nastawiony na osiągi profil sprawiają że OXIGEN III niewiele ustępuje klasie zawodniczej. Nie należy jednak zapominać, że jest to nadal spokojny kite ze skłonnością do wybaczania błędów.

Jak na kite tej klasy OXIGEN III wzbija się na niesamowite wysokości. Wyjątkowo przekonujące jest wysokie ciśnienie podstawowe, ponieważ z siłą uciągu OXIGENEN III nawet trudny teren taki jak błoto czy miękki piasek na plaży nie są przeszkodami. Latawiec jest tak stabilny a jednocześnie spokojny, że możesz spokojnie sunąć bez obawy o konieczność korygowania kite'a - to zasługa systemu PPNplus. Dzięki niemu OXIGEN III unosi się na niebie, nawet jeśli pilot popełni jakiś błąd. Szeroki zakres wiatrów daje kajciarzowi duże możliwości: możesz spokojnie podążać z kite'em, albo bardziej ambitnie poszaleć na trasie wyścigów. Porównany do klasy średniozaawansowanej OXIGEN III U-Turn'a ma niesamowitą moc i siłę uciągu z wiatrem, podczas gdy ściąganie na bok zostało ogranizone do minimum. Z tego właśnie powodu manewrowanie to bułka z masłem nawet dla początkującego pilota.

Otwierane komory umożliwiające usuwanie piasku bądź liści z kite`a podczas lotu jak i opaska rzepowa do mocowania olinowania są na wyposażeniu seryjnym. Dodatkowy Speed/Power System może być łatwo zamocowany z użyciem 4-linowej belki.

Wraz z optymalnym wyborem rozmiarów nietrudno będzie znaleźć idealną konfigurację na każde warunki. "Technologii PPN używaliśmy i udoskonaliliśmy ją w testach na skrzydłach klasy zawodniczej jak i w prototypach, zwłaszcza w Akro. Teraz mamy wystarczająco dużo danych i doświadczenia aby wdrożyć tę technologię w produkcję latawców" wyjaśnia główny projektant Ernst Strobl.