INFINITY 4 (EN/LTF B)

Po prostu bezpiecznie

Infinity 4 zapewni Ci nieskończoną przyjemność z latania połączona z maksymalnym poczuciem bezpieczeństwa. Glajt został zaprojektowany jako paralotnia uniwersalna, przeznaczona dla szerokiej gamy pilotów i sklasyfikowany jako dolne B. Infinity 4 w testach certyfikujących, w większości pozycji otrzymało notę A. Nowy glajt jest odpowiedzią na ogromne zapotrzebowanie na tej klasy paralotnie, Infinity 4 to niezwykle bezpieczny glajt z precyzyjną i łatwą obsługą.

Postępująca kolejność numeryczna w nazwie nowego glajta, może zasugerować że jest to ulepszona wersja poprzednika, ale w tym przypadku tak nie jest. Infinity 4 (LTF/EN-B) to całkowicie nowo zaprojektowana paralotnia. W charakterystyce glajta pozostawiliśmy cechy najlepsze, typowe już dla Infinity - zrównoważone usposobienie. W nowej konstrukcji Ernst Strobl podkreślił zwinność, elastyczność i szybkość, ale jednocześnie duży nacisk położył na bezpieczeństwo. Podstawą do tego było stworzenie nowego profilu, którego wyjątkową cechą jest połączenie wyjątkowego szybowania z bardzo dużą tolerancją. Te dobre cechy zostały również potwierdzone wynikami badań w zakresie certyfikacji. INFINITY 4 uzyskało ponadprzeciętny wynik otrzymując w 79 manewrach klasę A i tylko w dwóch klasę B.

Infinity 4 posiada 44 komory dające wydłużenie o wartości 5,21. Wyprodukowane jest z najlepszych lekkich i trwałych materiałów Dominco Tex Dokdo 30 i Dokdo 20. W zamian za mylarowe wsparcia w krawędzi natarcia zastosowano system PPN - wyprofilowanie krawędzi natarcia, uzyskane dzięki zastosowaniu plastikowych usztywnień. Do zagwarantowania optymalnego kształtu profilu i właściwego ciśnienia wewnątrz czaszy, zastosowano system HPCD składający się z zróżnicowanych rozmiarowo cross portów, optymalizujących poprzeczną cyrkulacje powietrza, co dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo. Wydajność i doskonałość glajta została również udoskonalona poprzez zastosowanie zupełnie nowej koncepcji olinowania. Udało się zmniejszyć ilość lin głównych, doprowadzając do układu 2a, 3b, 2c, co ograniczyło całkowitą długość lin do 269,921 m. Paralotnia posiada system przyspieszenia o długości 16 cm, a jej prędkość maksymalna sięga 51-52 km/h.

Infinity 4 przeznaczone jest dla utalentowanych początkujących pilotów, doskonale nadaje się dla pilotów rozwijających się, którzy poszukują większej mocy niż dostarczana w paralotniach klasy LTF/EN-A, Infinity 4 rozwieje wszelkie obawy tych którzy obawiają się że klasa LTF/EN-B to zbyt duże wymagania. Infinity 4 oferuje doskonałe połączenie bardzo dobrych wyników z maksymalnym poczuciem bezpieczeństwa. Glajt jest bardzo dobry w termicznym krążeniu, zdobywając szybo maksymalną wysokość oraz świetnie zachowuje się w słabych warunkach sprawnie wykorzystując najmniejsze noszenia. Cechy te docenić mogą również doświadczeni piloci dla których priorytetem jest zdobywanie jak najdłuższych przelotów Cross Country. Doświadczony „przelotowiec” Benjamin Becker pokazał potencjał skrzydła osiągając imponujące wyniki latając na INFINITY 4, robiąc wielokrotnie przeloty o długości ponad 150 km, czy lecąc trójkąt FAI o długości 191 km.

Zaawansowana technicznie konstrukcja skrzydła jest już widoczna podczas startu, gdzie dzięki ograniczonej koncepcji olinowania oraz niewielkiej wadze czaszy Ininity 4 wypełnia się bardzo łatwo, pięknie wychodzi nad głowę bez tendencji do wyprzedzania i nurkowania do przodu. Podczas lotu szybko i precyzyjnie przekazuje wszelkie impulsy, a system BGS – wyrównawcze gromadzenie krawędzi spływu – pozytywnie wpływa na właściwości hamowania.

Podsumowując Infinity 4 stworzone jest do wspaniałego, wysokiego i długiego, wydajnego latania, dając przy tym wysoki komfort odnośnie bezpieczeństwa. Posiadając wszystkie atuty wynikłe z określenia przez certyfikację Infinity 4 jako dolnego LTF/EN-B, będziesz zaskoczony jego mocą i wydajnością. Skrzydło dostępne jest w 3 atrakcyjnych kombinacjach kolorystycznych i 5 różnych rozmiarach od XS (50-75 kg) do L (90-125 kg).Więcej informacji:

Dane techniczne (PDF)

Line Code (PDF)

Materialliste (PDF)