HELIUM II

HELIUM II

Nawet zwycięzcę testu kajtów dla początkujących magazynu Kite & Friends można podrasować.

Główny projektant U-Turn'a Ernst Strobl udowodnił to z HELIUM II. Zoptymalizowany profil, lżejszy materiał, oraz bardzo wytrzymałe olinowanie Liros to składniki, które tworzą drugą generację najlepszych kajtów dla początkujących.

HELIUM II pozostaje latawcem dla początkujących z ofery U-turn'a. Mimo iż zmiany zbliżyły go w kwestii parametrów do kite'a dla średniozaawansowanych, w kwestii stabilności jest to nadal bardzo bezpieczny kite. Ktokolwiek spróbuje przygody z Helium II wie że jest to kajt z olbrzymim zapasem frajdy, a osiągi sprawiają że nieprędko ci się znudzi.

Skłonność do wybaczania błędów zakorzeniona w naturze HELLLIUM II była jednym z powodów dlaczego HELIUM został najlepszym kite'em w teście latawców dla początkujących magazynu Kite & Friends. Testujący wychwalali niesamowite parametry zarówno podczas zabawy pieszo jak I w wózku buggy. Nieważne czy testowano łatwośc startu, zachowanie przy dużych prędkościach, sterowalność z i bez hamulców, odwrócony start czy też lądowanie - HELLIUM II otrzymał same pochwały w każdym z tych testów.

HELLIUM II otrzymał profil czaszy z myślą o optymalizacji osiągów. Nowy materiał lżejszy o 5 gm/m kw. dodaje większej szybkości przy utrzymaniu tej samej stabilności. Sterowanie przy starcie jest jeszcze łatwiejsze, nie tracisz więc nic z dobrej natury kite'a. Jak to powiedział jeden z pilotów testowych "To praktycznie niemożliwe aby HELLIUM II zniknął z nieba".

HELIUM II jest przeznaczony do wiatrów lądowych i porywistych na wybrzeżu. Zaawansowani piloci potrafią poradzić sobie z tym kite'em w trudniejszych warunkach , małe rozmiary kite'a są idealne do tego typu zadań. HELLIUM II potrafi wytrzymać duże obciążenia dzięki najwyższym parametrom procesu produkcji. Na przykład olinowanie Liros było testowane w najsurowszych warunkach w paralotniach Acro od U-turn'a

Dla początkujących HELLIUM II może być używany w szerokim zakresie wiatrów. Z tego powodu szybko osiągniesz postęp, a zabawa zmotywuje cię aby uczyć się dalej i poznawać więcej szczegółów.

Dodatkowy Speed/Power System można z powodzeniem użyć z belką speeda, pozwalając na jeszcze szersze zastosowanie kite'a i większą kontrolę prędkości kite'a.