BUTAN

Wysokie osiągi w zasięgu ręki

Nowy Butan jest już dostępny. Kite z górnej półki jest przeznaczony dla ambitnych kajciarzy i dla tych którzy dopiero zaczynają kajciarstwo zawodnicze, być może w wyścigach. Model ten jest pomiędzy naszym OXIGEN'em dla średnio zaawansowanych i wyścigowym modelem NITRO.

Moc, moc i jeszcze raz moc - to główny składnik BUTAN'a. Nowy kite jest następcą Raptor'a II, dzięki któremu Ernst Strobl zasłynął jako jeden z najlepszych konstruktorów. Po wielu testach i poprawkach w symulacji komputerowej handling BUTAN'a jest dużo prostszy i bardziej wybaczający niż mógłbyś się spodziewać po latawcu z takim zapasem mocy. A wszystko po to aby pilot wycisnął jak najwięcej z tego innowacyjnego kite'a. Wyeliminowano prawie całkowicie wyprzedzenie pilota. Ważne: podczas gdy inne kite'y już na piachu bądź w trawie ten kite dalej ciągnie, ponieważ dłużej wisi na niebie nawet w ciężkich warunkach.

BUTAN jest dostępny w rozmiarach 2,5/3,5/4,5/5,5/6,5 (każdy z 26 komorami) i 7,5/9,0/11,0 oraz 13,0 (każdy z 32 komorami). Z taką rozmiarówką każdy pilot znajdzie dla siebie odpowiedniego kite'a do każdych warunków. Latawiec jest wyposażony w olinowanie Dyneema jak I innowacyjny materiał Aqua Ripstop. Zarówno górne jak I dolne poszycie są w atrakcyjnych kolorach, z typowym dla U-Turn's pazurem. Nie należy też zapominać o systemach Easy Fix (łatwe składanie) , Dirt-Outs (Usuwanie zabrudzeń w trakcie lotu) i V-Tapes (V-taśmy).

The BUTAN nadaje się do wszelkich zastosowań. Z wózkiem Buggy na plażę, mountainboardem w teren lub po prostu żeby zmierzyć się z naturą. Mnóstwo zabawy gwarantowane. W samą porę na sezon zimowy można kite'a doposażyć w akcesoria zimowe do ski-kitingu i snowboard-kitingu.